» Erciyes - Kadir Has Stadyumu
» http://www.erciyesspor.com/page.php?id=13

(0) Author: Shuqru Posted: 2013-07-01 17:59.
Kadir Has Stadyumu; Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Atatürk Spor Kompleksi içinde yer almakta olup, bu komplekste tesisimiz dışında; Olimpik yüzme havuzu, 1000 kişilik spor salonu, 1500 koltuk kapasiteli çim yüzeyli futbol sahası, IAAF (Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu) standartlarında atletizm pisti, 3 adet tenis kortu, 3 katlı 1200 M2 kullanım alanı olan Gençlik Spor İl Müdürlüğü idari ofisleri bulunmaktadır.

Tamamen Türk mimar ve mühendisleri tarafından inşa edilen stadyumun projesi Kayserili mimarlar tarafından çizilmiştir. Aynı zamanda bir sosyal yaşam ve alışveriş merkezi niteliğinde olan tesisimiz; 1 adet 100 kişilik restoran, 5000 M2 alışveriş merkezi, 1000M2 Fun Clup, 5000 M2 idari bürolar ve 200 adedi kapalı olmak üzere 3000 araçlık otopark alanına sahiptir.


Seyirci, protokol, basın ve engelli bölümlerinin ayrı ayrı konuşlandırıldığı toplam 32.870 adet koltuk kapasitesine sahip olup, ihtiyaç halinde mevcut boş alanların değerlendirilmesi ile bu sayı 40.000 adede ulaşabilmektedir.

Dünyada çok nadir kullanılan ve UEFA standartlarında inşa edilen tesisimizin bu özelliği Türkiye’deki benzer nitelikli tesisler açısından da bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

Tesisimiz Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş 69 M2 lik Dev ekranına sahiptir. Skorbord olarak kullanılan bu ekranda; Tanıtım Filmleri, Klipler her türlü Tv yayını Sunum ve animasyonlar, güvenlik Kamera sistemi görüntüleri yayınlanabilmektedir.

Yine UEFA standartlarında olan bu aydınlatma sistemi sayesinde sporcuların gölgesi oluşmadan aydınlatma yapılabilmektedir.


Kadir Has Stadyumunda bu güne kadar TFF lig müsabakaları dışında 3 defa Milli Takımlarımıza,(Türkiye – Azerbaycan, Türkiye – Estonya, Türkiye - Japonya) 2011 yılında Ziraat Türkiye kupası Final Müsabakasına ev sahipliği yapılmıştır.

Ülkemizde gerçekleştirilecek, FIFA U20 2013 Dünya Şampiyonasının oynanacağı stadyumlar arasında yapılan incelemelerde; Müsabakaların oynanabilmesi için Kadir Has Stadyumunun FIFA kriterlerine en uygun stadyum olma özelliğini taşıması da bizler için ayrı bir gurur vesilesidir.

Ünite ve Birimler :
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ bünyesinde Kadir Has Stadyumu, Atatürk Spor kompleksi, Olimpik yüzme havuzu, 1000 kişilik Spor Salonu, 1500 koltuk kapasiteli Çim Futbol Sahası,IAAF (Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu) standartlarında atletizm pisti, 3 adet Tenis Kortu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü idari ofisleri bulunmaktadır.

Powered by SeditioPrint version